O sobie

Artur Szewczyk – wójt gminy Ciepielów, żonaty, żona Aneta, dwoje dzieci: Łukasz i Monika. Mam 43 lata ( 04.06.1972 ), wykształcenie wyższe prawnicze, absolwent Wydziału Prawa i Administracji ( kierunek prawo) Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowych Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalneg2 (Small)o na Uniwersytecie Warszawskim.

Moje motto: „Z inwestycjami gminnymi jest jak z maratonem, trzeba cierpliwości, planowania oraz umiejętności rozłożenia sił, aby zrealizować jak najwięcej z korzyścią dla mieszkańców gminy”. Od 2004 roku dążę, by nasza piękna gmina Ciepielów jak najszybciej poprawiła stan infrastruktury technicznej i stała się miejscem, którego dewizą jest inwestowanie w przyszłość.

            Pracę zawodową rozpocząłem bezpośrednio po ukończeniu studiów wyższych w roku 1998 jako referent administracyjny w Urzędzie Gminy w Ciepielowie. Od 1999 roku zostałem powołany na stanowisko Sekretarza Gminy Ciepielów (najmłodszy wówczas Sekretarz w regionie). W okresie pełnienia funkcji Sekretarza Gminy byłem odpowiedzialny między innymi za reformę struktury 4 (Small)organizacyjnych Urzędu Gminy i podległych mu jednostek. Pierwszy redaktor naczelny biuletynu informacyjnego gminy Ciepielów, który ukazuje się od maja 2000 roku. W 2004 roku wójt Bogdan Czapla powołał mnie dodatkowo na funkcję Zastępcy Wójta, a w grudniu 2004 roku w wyborach uzupełniających po śmierci dotychczasowego wójta gminy, zostałem wybrany  na wójta gminy Ciepielów ( wygrana w pierwszej turze w wysokości 53%statuetka wójta roku (Small) głosów) – funkcję wójta objąłem w wieku 32 lat ( najmłodszy wójt w subregionie radomskim). W wyniku kolejnych wyborów, które odbyły się w roku 2006 (po dwóch latach pełnienia funkcji wójta) ponownie w pierwszej turze z przewagą 69% głosów zostałem wybrany wójtem gminy. Po kolejnych czterech latach w roku 2010 mieszkańcy gminy wybrali mnie wójtem gminy Ciepielów podczas pierwszej tury wyborów z większością 81% głosów. W ostatnich wyborach w roku 2014 mieszkańcy powierzyli mi urzą1wójt roku - wójt gminy Ciepielów Artur Szewczyk (Small)d wójta gminy także w pierwszej turze wyborów z większością 54,13%. Od 2004 roku społecznie pełnię funkcję Prezesa Związku Gmin nad Iłżanką, skupiającego cztery gminy ( Iłża, Kazanów, Ciepielów, Chotcza). W swojej pracy w administracji gminnej przeszedłem właściwie wszystkie eurogmina (Small)szczeble od referenta do wójta gminy, co pozwoliło Mi na poznanie działania struktur administracyjnych i pracy samorządu od podstaw. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz posiadanemu wykształceniu staram się rzetelnie i gospodarnie zarządzać gminną administracją, ale przede wszystkim skutecznie realizować inwestycje przy bardzo dużej absorpcji środków z zewnątrz, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju całej gminy Ciepielów.

W roku 2011 w Plebiscycie Euro Gmina zostałem wyróżniony tytułem wójta roku województwa mazowieckiego, w roku 2015 w plebiscycie Echa Dnia odebrałem nagrodę Lidera Regionu w kategorii Inwestycji. W tym samym roku głosami czytelników Echa Dnia zostałem samorządowcem roku.korona maratonów polskich (Small)

Zainteresowania: – książki autorstwa Zygwawa7 (Small)munta Miłoszewskiego i Marcina Ciszewskiego. Ulubiony zespół muzyczny: Iron Maiden ( najlepsza muzyka podczas biegania).

Ulubiony sport:  biegi średnio- i długodystansowe, od 5 kilometrów do maratonów (42km 195m.) i ultramaratonów ( powyżej 42km 195m). W roku 2012 zdobyłem Koronę Maratonów Polskich ( maraton w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu). Od 2011 roku przebiegłem już 32 ma mecie ultramaratonu karkonowskiego 2015 (Kopiowanie)maratony ( w obecnym 2016 roku: Łódź Maraton, Orlen Warsaw Maraton) i kilkadziesiąt innych biegów, łącznie (do maja 2016) ponad 14,5 tysiąca kilometrów. Ulubione biegi: maratony górskie ( maraton Gór Stołowych, ultramaraton Karkonowski) , biegi na Kasprowy Wierch – bo najlepiej uczą pokory.

 

Reklama